wypożyczalnia odkurzaczy piorących Kraków
wypożyczalnia odkurzaczy piorących Kraków

CENNIK

Wypożyczalnia odkurzaczy piorących Kraków KARCHER Profi Europe w cenie wynajmu 1 porcja proszku RM760 w cenie ( 6-10m2 powierzchni prania) Kaucja zwrotna – w gotówce 200zł

inne opcje wynajmu znajdziesz w zakładce <<promocje>> np. z dowozem na dłuższy okres z dodatkowa chemią…

Karcher 10.1 lub 8.11 doba70 zł
Karcher 10.1 lub 8.11 doba z dowozem100 zł
Karcher 10.1 lub 8.1weekend100 zł
Karcher 10.1 lub 8.1weekend z dowozem150 zł
Profi EUROPE puzzi 501 doba70 zł
Profi EUROPE puzzi 501 doba z dowozem100 zł
Profi EUROPE puzzi 50weekend100 zł
Profi EUROPE puzzi 50weekend z dowozem150 zł
Elektroszczotka PROFIdoba50 zł
Karcher 400 lub 400Edoba100 zł
Karcher 400 lub 400Edoba z dowozem150 zł
opcja z dowozem – dopłaty do wynajmu ( obejmuje dowóz i odbiór )

Wypożyczalnia odkurzaczy piorących Karcher Kraków

inne usługi

wypożyczenie ozonatora 50mg O3/h ( zestaw) – 80 zł / doba kaucja 200zł

zestaw zawiera

 • ozonator
 • wentylator dużej wydajności
 • miernik ręczny ozonu
 • przedłużacz 230v / 5 m
 • instrukcja obsługi – instruktarz

Ozonowanie pomieszczeń – usługa

Ceny są umowne, w zależności od kubatury pomieszczeń i skomplikowania przygotowania do ozonowania

samochód osobowy 50 zł

bus lub kamper od 100 zł

PRZYKŁADOWO:

/ mieszkanie – biuro / do 40m2 wysokość do 3m 250zł

/ mieszkanie – biuro / 40 do 100m2 wysokość do 3m odo 450 do 650zł

/ mieszkanie – biuro / powyżej 100m2 – indywidualna wycena

Wypożyczalnia odkurzaczy piorących Karcher Kraków

wypożyczalnia odkurzaczy piorących Kraków
Wypożyczalnia odkurzaczy piorących kraków

wypożyczalnia odkurzaczy piorących Kraków

<< strona główna >>

<< dostępny sprzęt >>

<< generator ozonu >>


Odkurzacz piorący do domu: co to jest i jak działa?

Odkurzacz piorący to uniwersalny sprzęt, dzięki któremu wyczyścisz dywany, wykładziny, tapicerki (meblowe i samochodowe), a także panele, parkiet i linoleum. Jest wręcz niezbędny, jeżeli w swoim domu masz dużą liczbę dywanów lub elementy o zróżnicowanej wodoodpornej powierzchni. To także bardzo dobre rozwiązanie dla alergików, ponieważ dokładnie usuwa zanieczyszczenia, a przy pracy nie wznosi w powietrze drobnego pyłku.

W przeciwieństwie do tradycyjnego odkurzacza z piorącym są dwa zbiorniki na wodę. W jednym jest czysta woda z detergentem, a w drugim – wciągnięta podczas mycia zabrudzona ciecz. Pamiętaj, że zanim przystąpisz do pracy, musisz napełnić zbiornik i dodać detergent (ten zalecany przez producenta).

Jak działa odkurzacz piorący? Czyszczenie odbywa się metodą ekstrakcji – zabrudzona powierzchnia jest spryskiwana roztworem wody i środka czyszczącego, który wytwarza delikatną pianę. Następnie piana z brudem jest odsysana i gromadzona w zbiorniku. Co ciekawe, ilość zanieczyszczeń widać gołym okiem, wystarczy spojrzeć na wodę, która zasysana przez ssawkę jest widocznie zabrudzona.

<<Zobacz filmik jak to działa>>


Odkurzacz piorący, a odkurzacz wodny: czy to jest to samo?

Odkurzacz wodny to urządzenie bezworkowe, wyposażone w filtr wodny. Zanim zacznie się odkurzać, należy wypełnić zbiornik wodą, a po sprzątaniu opróżnić. Polecany jest do prac związanych z odkurzaniem podłóg, dywanów, ale też innych powierzchni. Niektóre modele można doposażyć w papierowy worek filtrujący do sprzątania na sucho.

Powszechnie uznaje się, że odkurzacz wodny pozostawia czystsze powietrze w mieszkaniu. Dlaczego? Ten rodzaj odkurzacza wraz z powietrzem zasysa kurz, okruszki, zanieczyszczenia i różne cząsteczki, które mogą zaszkodzić Twojemu zdrowiu a następnie po przefiltrowaniu wyłapuje je dzięki tafli wody. Mało tego, wciąga ich więcej w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza.

Na popularność tych urządzeń wpływa również to, że ze standardowego odkurzacza, nawet z bardzo dobrym filtrem, wydobywa się drobny pyłek, mogący powodować alergię, który osiada na meblach i podłodze. Odkurzacz wodny wydziela mniej pyłku, dlatego jest bezpieczniejszy niż tradycyjny odkurzacz, zwłaszcza dla alergików, dzieci i osób starszych.

Pamiętaj: dla higieny i zdrowia bardzo ważne jest regularne czyszczenie odkurzacza wodnego, aby zapobiec rozwojowi bakterii i pleśni.

Doskonałym połączeniem odkurzania na sucho i mokro są wielofunkcyjne odkurzacze piorące, które z powodzeniem możesz wykorzystać do czyszczenia płaskich wykładzin, ale też tapicerki meblowej i samochodowej. Odkurzacze piorące są zaawansowaną wersją odkurzacza wodnego, jednak nie każdy odkurzacz wodny jest odkurzaczem piorącym. Najprościej rzecz ujmując, odkurzacz piorący ma dodatkową funkcję prania, dzięki czemu wyróżnia się wyższą skutecznością i dokładnością.

Odkurzacze piorące: zastosowanie, eksploatacja i czyszczenie

Przy pomocy odkurzacza piorącego z powodzeniem wyczyścisz dywany, tapicerki i inne podłoża. Przed praniem dywanu należy go dokładnie odkurzyć na sucho, a następnie wkracza pranie właściwe, czyli odkurzacz piorący, który w jednym przejściu spryskuje czyszczoną powierzchnię a następnie zasysa wilgotne i rozpuszczone zanieczyszczenia w jednym przejściu roboczym.

Podobny proces czyszczenia dotyczy tapicerki, tylko tutaj wcześniej należy ją odkurzyć metodą tradycyjną, wymiatając wszelkie okruszki, najlepiej przy użyciu tradycyjnej ssawki.


Na co zwrócić uwagę wybierając domowy odkurzacz piorący: najważniejsze parametry

Dobry odkurzacz piorący powinien dokładnie wyczyścić zabrudzenie przy jednym przejściu roboczym, a przy tym nie pozostawiać mokrych plam. Bardzo ważne jest, aby urządzenie miało wysoką moc i dużą dostępność akcesoriów.

Wybierając odkurzacz piorący do domu, zwróć uwagę na:

 1. Filtry – tańsze modele również mogą pełnić funkcję odkurzacza na mokro/sucho, jednak należy doposażyć urządzenie w filtr kartridżowy, a do zbierania suchych śmieci – worki filtracyjne. Stąd najlepiej wybrać urządzenie kompleksowe, w którym nie trzeba się martwić o dodatkowe doposażenie we filtry, a i warto upewnić się, czy filtry są łatwo dostępne, ponieważ należy je systematycznie wymieniać.
 2. Akcesoria – warto zwrócić uwagę nie tylko na dołączone akcesoria, jak uchwyt na kabel zasilający, filtr falisty, różnorodne ssawki.
 3. Moc – im wyższa moc, tym wyższa cena. Najsilniejsze odkurzacze polecane są do dużych domów i mieszkań, w których jest sporo wykładzin i dywanów. Do małych powierzchni rekomendowane są słabsze i tańsze modele, które również powinny poradzić sobie z codziennym brudem. Duże domy potrzebują odkurzacza o większej mocy, na przykład 2500 W, w małych mieszkaniach wystarczy moc 1200-1500 W.
 4. Siła ssąca – od niej zależy, jak dany odkurzacz poradzi sobie z zabrudzeniami. Zasada jest prosta: im wyższa siła ssąca, tym odkurzacz lepiej zbierze brud, a odkurzanie potrwa krócej.
 5. Poziom hałasu – jest to jeden z najważniejszych parametrów. Z reguły odkurzacze piorące zaliczane są do urządzeń cichych, a standardowy poziom hałasu mieści się w granicy 60-75 dB, gdzie 60 dB oznacza urządzenie bardzo ciche.
 6. Pojemność zbiornika – pojemność definiuje czas pracy urządzenia. Stąd przy dużych powierzchniach zaleca się pojemny zbiornik na wodę, by nie musieć martwić się wymianą wody przy jednym sprzątaniu. Przeciętnie zbiorniki mają ok. 4 litrów.
 7. Długość kabla zasilającego – im dłuższy, tym dalej sięgniesz, ale też pojawia się ryzyko związane z plątaniem się kabli po mieszkaniu. Standardowo odkurzacze wyposażone są w 5-metrowy kabel.
 8. Łatwość użytkowania i czyszczenia – zwróć uwagę między innymi na uchwyty przy zbiorniku, na przykład firma Kärcher oferuje uchwyt 3w1 ułatwiający noszenie oraz opróżnianie.

Zanim kupisz taki odkurzacz – wypożycz z wypożyczalni – odkurzacze są w różnych konfiguracjach, wielkości wydajności – zawsze można wypróbować urządzenie i dostosować do własnych potrzeb.

Do sporadycznego użytkowania można zacząć od modelu jak poniżej

Przykładem jest odkurzacz SE 4001, który ma wszelkie zalety, których powinno poszukiwać się w tego typu urządzeniach. Wybór ten potwierdzają klienci, którzy w ocenie produktu zaznaczają między innymi wieloletnie i bezawaryjne działanie, oraz efektywność pracy. Wprawdzie odkurzacz jest większy od tradycyjnego, ale tym samym oferuje więcej możliwości i gwarantuje nienaganną czystość.

Zalety odkurzacza SE 4001 Kärcher:

– redukuje czas schnięcia średnio o połowę dzięki dyszy ekstrakcyjnej,

– łatwo zdejmowany zbiornik wody czystej,

– wygodny uchwyt 3w1 ułatwiający noszenie oraz opróżnianie,

– zbiera wodę i wilgotne zabrudzenia,

– nadaje się do mycia podłóg,

– funkcja dodatkowa: pranie dywanów i tapicerki.

model wyższy

Z odkurzaczem SE 6001 Kärcher otrzymasz między innymi dwie dysze do ekstrakcji, dwie rury plastikowe, dyszę do podłóg, wąż ssący oraz ssawki, między innymi do prania tapicerki i szczelinową. Cena tego urządzenia to ok. 1400 zł.

Zalety odkurzacza SE 6001 Kärcher:

– redukuje czas schnięcia średnio o połowę dzięki zasysaniu wilgoci,

– system dwóch zbiorników,

– schowek na narzędzia do przechowywania akcesoriów na obudowie,

– szybkie przełączanie pomiędzy odkurzaniem na sucho a czyszczeniem ekstrakcyjnym.

Jak widać, w rankingu Kärcher znajdziesz zarówno podstawowy odkurzacz, jak i jego rozbudowaną wersję. Pamiętaj, że każdorazowo efekty sprzątania będą zadowalające.

Z pomocą odkurzaczy Kärcher masz możliwość sprzątania na mokro i sucho, w zależności od potrzeb, dzięki czemu szybko i skutecznie wyczyścisz nie tylko podłogi czy dywany, ale też tapicerkę. Zdecydowanie jest to lepsza alternatywa dla tradycyjnego odkurzania, zwłaszcza jeżeli w domu są alergicy lub małe dzieci.

wypożyczalnia odkurzaczy piorących Kraków
odkurzacz ekstrakcyjny, pranie ekstrakcyjne dywanów i tapicerki meblowej
wypożyczalnia odkurzaczy piorących Kraków
wypożyczalnia odkurzaczy piorących

Jak wygląda proces prania ekstrakcyjnego

Czyszczenie ekstrakcyjne to metoda dogłębnego prania tapicerki, dywanów na zasadzie techniki natryskowo-ssącej i wykonuje się ją za pomocą odkurzacza piorącego (ekstrakcyjnego). Sposób działania urządzenia obrazuje przykładowy, poniższy schemat.

Jak wygląda proces prania ekstrakcyjnego

Czysty roztwór jest transportowany wężykiem ze zbiornika za pomocą pompy, a następnie natryskiwany na czyszczoną powierzchnię. Woda z zalegającym brudem w tkaninie jest wyciągana do zbiornika z brudną wodą za pomocą turbiny. Proces powtarzany jest do momentu, gdy odciągana woda będzie czysta, pozbawiona brudu. Należy zaznaczyć, że profesjonalne czyszczenie musi składać się z kilku czynności. Samo zastosowanie odkurzacza piorącego nie da nam zadowalających efektów. Na skuteczne czyszczenie wpływają cztery czynniki, które obrazuje poniższy schemat (koło Sinnera).

Proces czyszczenia tapicerki, dywanów, wykładzin – przykład

Działanie chemiczne– na czyszczoną tkaninę jest nanoszony opryskiwaczem silniejszy środek z wyższym ph, tzw. pre-spray, który ma za zadanie oddzielić brud od czyszczonej tkaniny. Należy pamiętać, że każdy rodzaj włókna ma inny zakres tolerancji ph, dlatego wiedza w zakresie doboru odpowiedniej chemii jest niezbędna. Włókna naturalne jak jedwab, bawełna, wełna są delikatne, dlatego stosowanie agresywnej chemii z większym ph może odbarwić włókno. Tkaniny sztuczne np. z polipropylenu, poliamidu są odporne na bardziej agresywną chemię.

Działanie mechaniczne– w celu zwiększenia skuteczności nałożonego środka należy wprowadzić mechanikę, czyli w tym przypadku wcieranie chemii za pomocą szorowarki lub szczotki na zasadzie szorowania. Twardość włókien szczotki powinna być dobrana do powierzchni jaką czyścimy.

Czas działania – nałożony i wtarty środek rozpuszczający brud powinien poleżeć na pranej powierzchni przez czas zalecany przez producenta środka. Nie możemy doprowadzić do wyschnięcia środka, gdyż może to spowodować odbarwienie tkaniny.

Temperatura roztworu roboczego – im wyższa temperatura roztworu tym skuteczniejszy proces czyszczenia. Badania wskazują, że zwiększenie temperatury roztworu o 10 stopni poprawia skuteczność prania dwukrotnie. Nałożony wstępny środek czyszczący wypłukujemy razem z zabrudzeniami za pomocą roztworu roboczego z użyciem odkurzacza piorącego. Roztwór roboczy (płuczący) to mieszanka płynu lub proszku z wodą, ze zdecydowanie niższym ph. W ten sposób wypłukujemy zanieczyszczenia i neutralizujemy wyższe ph wcześniej nałożonego środka, co wpływa na bezpieczeństwo stabilności koloru tkaniny po wyschnięciu.

Powyżej opisaliśmy profesjonalną metodę prania tapicerki, dywanów, wykładzin. Jeżeli jesteś zainteresowany taką usługą, zapraszamy do kontaktu z nami.

Jak wygląda proces prania ekstrakcyjnego

Czyszczenie ekstrakcyjne to metoda dogłębnego prania tapicerki, dywanów na zasadzie techniki natryskowo-ssącej i wykonuje się ją za pomocą odkurzacza piorącego (ekstrakcyjnego). Sposób działania urządzenia obrazuje przykładowy, poniższy schemat.

Jak wygląda proces prania ekstrakcyjnego

Czysty roztwór jest transportowany wężykiem ze zbiornika za pomocą pompy, a następnie natryskiwany na czyszczoną powierzchnię. Woda z zalegającym brudem w tkaninie jest wyciągana do zbiornika z brudną wodą za pomocą turbiny. Proces powtarzany jest do momentu, gdy odciągana woda będzie czysta, pozbawiona brudu. Należy zaznaczyć, że profesjonalne czyszczenie musi składać się z kilku czynności. Samo zastosowanie odkurzacza piorącego nie da nam zadowalających efektów. Na skuteczne czyszczenie wpływają cztery czynniki, które obrazuje poniższy schemat (koło Sinnera).

Proces czyszczenia tapicerki, dywanów, wykładzin – przykład

Działanie chemiczne– na czyszczoną tkaninę jest nanoszony opryskiwaczem silniejszy środek z wyższym ph, tzw. pre-spray, który ma za zadanie oddzielić brud od czyszczonej tkaniny. Należy pamiętać, że każdy rodzaj włókna ma inny zakres tolerancji ph, dlatego wiedza w zakresie doboru odpowiedniej chemii jest niezbędna. Włókna naturalne jak jedwab, bawełna, wełna są delikatne, dlatego stosowanie agresywnej chemii z większym ph może odbarwić włókno. Tkaniny sztuczne np. z polipropylenu, poliamidu są odporne na bardziej agresywną chemię.

Działanie mechaniczne– w celu zwiększenia skuteczności nałożonego środka należy wprowadzić mechanikę, czyli w tym przypadku wcieranie chemii za pomocą szorowarki lub szczotki na zasadzie szorowania. Twardość włókien szczotki powinna być dobrana do powierzchni jaką czyścimy.

Czas działania – nałożony i wtarty środek rozpuszczający brud powinien poleżeć na pranej powierzchni przez czas zalecany przez producenta środka. Nie możemy doprowadzić do wyschnięcia środka, gdyż może to spowodować odbarwienie tkaniny.

Temperatura roztworu roboczego – im wyższa temperatura roztworu tym skuteczniejszy proces czyszczenia. Badania wskazują, że zwiększenie temperatury roztworu o 10 stopni poprawia skuteczność prania dwukrotnie. Nałożony wstępny środek czyszczący wypłukujemy razem z zabrudzeniami za pomocą roztworu roboczego z użyciem odkurzacza piorącego. Roztwór roboczy (płuczący) to mieszanka płynu lub proszku z wodą, ze zdecydowanie niższym ph. W ten sposób wypłukujemy zanieczyszczenia i neutralizujemy wyższe ph wcześniej nałożonego środka, co wpływa na bezpieczeństwo stabilności koloru tkaniny po wyschnięciu.

Powyżej opisaliśmy profesjonalną metodę prania tapicerki, dywanów, wykładzin. Jeżeli jesteś zainteresowany taką usługą, zapraszamy do kontaktu z nami.