Czyszczenie dywanów i wykładzin Kraków i okolice

Wiele osób szuka ekonomicznego sposobu na usunięcie plam czy zabrudzeń z dywanu, wykładziny czy tapicerki w swoich mieszkania. Mamy dla Was dobrą wiadomość – przy relatywnie niewielkich kosztach możecie samodzielnie znacząco poprawić wygląd dywanów i wykładzin w swoim mieszkaniu.

W niniejszym artykule szczegółowo omawiamy trzy kluczowe etapy dodbrego prania dywanu:

  • trzepanie dywanu przed praniem lub odkurzanie
  • pranie wstępne środkami rozpuszczającymi brud,
  • pranie (a właściwie płukanie) odkurzaczem piorącym.

1. Przygotowanie dywanu do prania Karcherem – pranie ekstarkcyjne

Należy dobrze przygotować wykładzinę, dywanik lub dywan do prania. Podstawową czynnością jest odkurzanie zwykłym odkurzaczem ew jeśli jest możliwość trzepanie na trzepaku.

W tym czasie należy przygotować środek piorący np RM760

Wsypujesz przygotowaną porcję proszku do 10 l wody ( ciepłaej wody )

czekasz 15-20 min by dobrze si erozpuścił, przygotowujesz odkurzacz.

2. Odplamianie i rozpuszczanie zabrudzeń na dywanie, wykładzinie lub tapicerce meblowej

Myśląc o samodzielnym praniu dywanu zazwyczaj mamy przed oczami właśnie ten etap. Wlewamy odpowiednią porcję szamponu do miski lub wiadra z ciepłą wodą i szczotką „krok-po-kroku” szorujemy całą powierzchnię dywanu… Warto na tę okoliczność założyć rękawiczki, bowiem istnieje spore ryzyko poobcierania zewnętrznych części dłoni.

Ja polecam i stosuje własne ECO środki domowej produkcji z wielu względów. Są ekologiczne, skuteczne i nie ma obaw o zmiany koloru tapicerki jak bywa to często w przypadku chemii koncentratów. Nie są one złe, nie neguję ich używania ale trzeba dokładnie stosować sie do instrukcji by nie zniszczyć tapicerki lub dywanu

3. Pranie dywanu lub wykładziny odkurzaczem piorącym

Częściowe przemoczenie dywanu w wielu wypadkach nie musi być problemem, o ile zapewni mu się odpowiednie warunki do późniejszego wyschnięcia. Jednak przemoczenie dywanu lub wykładziny na wskroś i pozostawienie go mokrego na podłodze to już prosty sposób na domową katastrofę – możemy doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia parkietu lub paneli oraz rozwoju pleśni w runie dywanu! Ostatni, lecz niezwykle ważny punkt prania dywanu Karcherem. Wypłukanie brudu z dywanu za pomocą wody (w dużej ilości) jest koniecznością. Wiem, że wielu producentów szamponów do prania dywanów twierdzi, że po wypraniu dywanu z wykorzystaniem ich środka nie trzeba płukać, lecz wystarczy poczekać aż szampon wyschnie, a potem wystarczy odkurzyć dywan by usunąć skrystalizowane cząsteczki szamponu, w który został „uwięziony” brud.