odkurzacz pioracy Kraków wynajem doba

Profesjonalne czyszczenie pranie tapicerki meblowej i samochodowej zaczynamy od odkurzania. Fachowiec czyszczenie wnętrza, fotela lub innej powierzchni tapicerowanej zaczyna od dokładnego odkurzenia. Dopiero po usunięciu okruszków, śmieci, piasku i kurzu można zacząć pranie tapicerki. Jeśli tapicerka jest równomiernie zabrudzona, zazwyczaj wystarczy dokładnie wyprać ją odkurzaczem. Ale duże, pojedyncze plamy wymagają użycia dodatkowo miękkiej szczotki. Plastiki, elementy konstrukcyjne , drewniane chromy etc czyści się specjalnym środkiem myjącym. Te dla profesjonalnych myjni są zazwyczaj sprzedawane w koncentratach i fachowcy rozrabiają je w oparciu o stopień zabrudzenia wnętrza. Zanieczyszczenia z gładkich powierzchni usuwa się przy pomocy szmatki, np. wykonanej z mikrofibry. Do porowatych materiałów najlepiej użyć miękkiej szczotki lub gąbki, która pomoże usunąć brud z zagłębień.

Tak wymyty plastik wyciera się do sucha i konserwuje następnym preparatem. Może to być płyn z dodatkiem silikonu lub naturalnych wosków, który nawilży materiał i utworzy na nim powłokę antystatyczną. – W sklepach dostępne są różne środki w mleczku lub sprayu. 

Pranie wykonujesz odkurzaczem piorącym , powolnymi ruchami do siebi by zachować kolejnośc ekstrakcji.

Odsysamy jak najwieksza ilość wilgoci , nie siłujemy sie nadmiernie dociskając końcówke odkurzacza do tapicerki gdyz efektem może być rożciągnięcie – lub inne uszkodzenia mechaniczne.

Na koniec można ale nie trzeba przprac z wykorzystaniem czystej wodu – czyli już bez środka piorącego by usunąc posostałości płynu z proszkiem