Jak założyć firmę sprzatajca – profil pranie, czyszczenie tapicerki meblowej, samochodowej , pranie, czyszczenie dywanów wykładzin etc.

Firme prowadze od wielu lat i na poczatek kilka informacji o kosztach stałych

Niestety koszty sa wysokie – ZUS to duza kwota, kolejne składowe to środki piorace, paliwo i wiele małych, drobnych kwot dnia codziennego składajace sie na koszty. ( rachunek za telefon i internet, przysłowiowy wikt i opierunek )W zależności od podejścia minimum to 2000 zł – 2500 zł

Sprzęt pioracy – odkurzacz i chemia

W najniższej pólce znajduje się:

PROFI Europe wersja 50 wraz z osprzetem to kwota około 1300-1900zł w zależności od osprzętu. Polecam wersje CHROME – mam wypożyczalnie takich urzadzeń i wiem jak to wyglada w zyciu sprawdzaja się znakomicie.

Bardzo rozsadne ceny części zamiennych, ssawek, węży etc…

Jeśli ktoś umie operowac śrubokrętem – ogarnie- poziom skomplikowaia napraw w skali 1-10 to 2 (prościzna)

Ja by nie mieć problemów z osprzętem szybkozłaczkami gdyż jakiś przytomy pracownik producenta wymyślił 2 rodzaje przy odkurzaczu i 3 rodzaje w końcówkach – podrasowałem i ujednoliciłem troszke układ zasilania chemia by wszystko pasowało do wszystkiego i za małe pieniadze – jeśli ktoś chetny opiszę 7 odkurzaczy standaryzowałem i podrasowałem za 200zł niezniszczalnymi węzykami i metalowymi szybkozłaczkami.

Jakość wykonania/CENA/ bezawaryność moja OCENA 8/10

Karcher PUZZI 8/1 – nie polecam delikatne

Karcher PUZZI 10/1 – posiadam ale nie polecam – lepiej kupic 2 szt PROFI niz 1 szt Karchera w tej konfiguracji. Delikatny, awaryjny, plastik miernej jakości a ceny zamiennych cześci to koszmar byle co kosztuje setki złotych. Koszt zakupu takiej sztuki to od 2900 do 4500 w zależności od konfiguracji.

Jeśli ktoś umie operowac śrubokrętem – ogarnie- poziom skomplikowaia napraw w skali 1-10 to 2 (prościzna)

Jakość osprzętu – to jest dno – technicznie bez zarzutu ale jakość wykonania i trwałość – nie ma skali by opisać jaki jest delikatny, awaryjny. Rozlatuje sie od samego patrzenia na niego . OCENA 3/10

Sabrina Santoemma S1000 Odkurzacz ekstrakcyjny . cena to 3000zł w górę w zależności od konfiguracji. Ale ta podstawowa wesja wystarczy. To jest odkurzacz troszeczkę mniej poręczny, ale bezawaryjny z genialnym niezniszczalnym osprzetem – no chyba że ktoś ma talent . Większe zasobniki czyste i brudne. Skomplikowanie napraw to 3/10 ( łatwo )

Nie korzystam z serwisów – tracenie czasu i tak mało kiedy reklamacja uznana – pierwsza lepsze złota raczka ogarnie remont jednym śubokretem.

Koszt osprzetu i częsci zamiennych to 400 zł pompka chemii i 350 zł turbina – porównywalnie z Karcherem ale drożej niż w Profi – tam pompka chemii około 150 zł i turbina też koło 200 zł.

Jeśłi chodzi o dane techniczne – profi o Karcher 10. pompki maja 1 barowe lub 1 z małym groszem. Sabrina sprzyskuje cisnieniem 4bar. Ale w Karcher jest opcja z 4 bar pompka, ale jak ktoś chce moźna samodzielnie wpakowac tak do Profi kwestia gustu. Czy to ciśnienie coś zmienia? Zwiększa zuzycie chemii, mocniej nawilża element prany … jeśli nie ma szczotki elektro to nie widze potrzeby rasowania. Ale ma to zalety – rozbija syf który ma być wyprany .

Braki w osprzęcie – tylko karcher ma szczelinówke z dysza spryskujca – i tylko dlatego go zostawiłem. Ale bede rasował zwykłe szczelinówki i montował w nich dysze- kwestia czasu i zdobycia cześci w jakiś sklepie – np spawalniczym z pneumatyka lub hydraulika.